Підрозділ екзотичні кішки

Підрозділ виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів котячих, що утримуються у неволі і зареєстрованих у ВГО «ZООСВІТ» та їх власників.

Щодо екзотичних кішок слід зазначити, що утримання в домашніх умовах цих тварин стає дедалі популярнішим, але необхідно пам'ятати, що не зважаючи на те, що тварини живуть в домашніх умовах, більшість з них ​є дикими тваринами.

Деякі види тигрових котів перебувають під охороною Конвенції CITES. Наприклад, маргай (Leopardus wiedii), онцилла (Leopardus tigrinus), оцелот (Leopardus pardalis), сервал (Leptailurus serval), каракал (Caracal caracal), бенгальська кішка (Prionailurus bengalensis) та інші, а також їх гібриди до четвертого покоління:

  • Саванна (Leptailurus serval × Felis silvestris catus).
  • Каравал, Кара-Сервал або Каран (Caracal caracal × Leptailurus serval).
  • Каракет (Caracal caracal x Felis silvestris catus).
  • Сервікал або Сер-Каракал (Caracal caracal × Leptailurus serval).
  • Серенгеті (Felis silvestris catus × Prionailurus bengalensis).
  • Бенгал (Felis silvestris catus × Prionailurus bengalensis), та інші.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники усіх видів котячих, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в розвитку даного напрямку в Україні, навчання культурі розведення і утримання екзотичних кішок в умовах неволі, маркування та ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Також звертаємося до власників розплідників і заводчиків екзотичних кішок, види яких перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Друзі, дуже важливо вести племінну роботу і відповідну документацію хоча б задля того, щоб майбутні власники кошенят, народжених від Ваших тварин-плідників, мали змогу, при необхідності, подорожувати зі своїми улюбленцями за кордон, а не передавати їх із рук в руки з причини неможливості вивозу улюбленців за межі України.

Хочемо зазначити, що екзотичні кішки, що розводяться у заводчиків в системі ВГО "ZOOСВІТ", є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття домашніх та екзотичних тварин в умовах неволі.

Всі тварини, отримані шляхом планомірного розведення, мають унікальні ідентифікаційні номери і документи про походження.

Незважаючи на всі труднощі, що нині постали перед нашою країною, ми прагнемо йти вперед.

Приєднуйтесь, друзі, адже разом ми сила!