Департамент герпетології (амфібії та рептилії)

Департамент виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів рептилій та амфібій зареєстрованих в ВГО «ZООСВІТ»  і їх власників.

Рептилії в домашніх умовах стають все більш популярними у любителів екзотичних тварин.

Причини утримувати вдома рептилію можуть бути самі різні: тривіальні - цікавість або бажання підкреслити свій статус, психологічні - намагання боротися зі страхами і фобіями, практичні - наприклад, коли є алергія на ссавців і птахів, академічні - професійні біологи і таке інше. Однак в будь-якому з цих випадків вірно одне - чим більше часу і сил ми готові витратити на свого улюбленця, тим більше буде вірогідність, що він залишиться щасливим і здоровим протягом усього життя.

Утримання рептилій в домашніх умовах також зачіпає унікальні етичні аспекти. Багато видів знаходяться під загрозою зникнення через руйнування природних екосистем, забруднення навколишнього середовища або необмеженого вилову і забою. Власники рептилій повинні підтримувати зусилля по збереженню їх видового різноманіття, підтримуючи закони про охорону навколишнього середовища і подаючи особистий приклад.
Рептилії що розводяться у заводчиків в системі ВГО "Зоосвіт" є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття екзотичних тварин в умовах неволі. 
Всі тварини отримані шляхом планомірного розведення мають унікальні ідентифікаційні коди і документи про походження.