Департамент герпетології (амфібії, змії та рептилії)

Департамент виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів рептилій, змій та амфібій зареєстрованих в ВГО «ZООСВІТ»  і їх власників.

Рептилії та змії в домашніх умовах стають все більш популярними у любителів екзотичних тварин.

Причини утримувати вдома змію, варана, хамелеона, ігуану, гекона, сцинка, зублефара, агаму, василіска, аксолотля або черепаху можуть бути самі різні: тривіальні - цікавість або бажання підкреслити свій статус, психологічні - намагання боротися зі страхами і фобіями, практичні (наприклад, коли є алергія на ссавців і птахів), академічні (професійні біологи) і таке інше. Однак в будь-якому з цих випадків вірно одне - чим більше часу і сил ми готові витратити на свого улюбленця, тим більше буде вірогідність, що він залишатиметься щасливим і здоровим впродовж усього свого життя.

Утримання рептилій та змій в домашніх умовах також зачіпає унікальні етичні аспекти. Багато видів через руйнування природних екосистем, забруднення навколишнього середовища або необмеженого вилову і забою, знаходяться під загрозою зникнення і охороняються Конвенцією CITES або перебувають в Червоній книзі України.

Власники ящірок, змій або рептилій повинні підтримувати зусилля по збереженню їх видового різноманіття, підтримуючи закони про охорону навколишнього середовища і подаючи особистий приклад.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники ящірок, змій або рептилій, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в напрямку розвитку тераріумістики в Україні, навчання культурі розведення і утримання рептилій та змій в умовах неволі, маркування та ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Також звертаємося до власників розплідників і заводчиків рептилій та змій, види яких перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Друзі, дуже важливо вести племінну роботу і відповідну документацію хоча б задля того, щоб майбутні власники рептилій або змій, народжених від Ваших тварин-плідників, мали змогу, при необхідності, подорожувати зі своїми улюбленцями за кордон, а не передавати їх із рук в руки з причини неможливості вивозу улюбленців за межі України.

Хочемо зауважити, що змії та рептилії, що розводяться у заводчиків в системі ВГО "ZООСВІТ", є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття екзотичних тварин в умовах неволі.

Всі тварини, отримані шляхом планомірного розведення, мають унікальні ідентифікаційні номери і документи про походження.

Незважаючи на всі труднощі, що нині постали перед нашою країною, ми прагнемо йти вперед.

Приєднуйтесь, друзі, адже разом ми сила!