Департамент родентології (гризуни)

Департамент виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів гризунів зареєстрованих в ВГО «ZООСВІТ» та їх власників.

Багато років в домашніх умовах в якості улюбленців утримується безліч різних декоративних гризунів, в тому числі такі популярні тварини, як: білка-летяга (Pteromys volans), білка звичайна (Sciurus vulgaris), дегу або чагарникова білка (Octodon degus), капібара (Hydrochoerus hydrochaeris), одомашнена шиншила (Chinchilla), морська свинка (Cavia porcellus), різноманітні декоративні кролі, щури, миші, хом'яки та ін.

Більшість видів невибаглива в догляді, відрізняється дружелюбністю, цікавою поведінкою і гарною зовнішністю. При цьому деякі з них відмінно приручаються, прив'язуються до своїх господарів і освоюють різні трюки.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники усіх видів гризунів, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в розвитку даного напрямку в Україні, навчання культурі розведення і утримання гризунів в умовах неволі, маркування та ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Також звертаємося до власників розплідників і заводчиків гризунів, види яких перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Друзі, дуже важливо вести племінну роботу і відповідну документацію хоча б задля того, щоб майбутні власники тварин, народжених від Ваших тварин-плідників, мали змогу, при необхідності, подорожувати зі своїми улюбленцями за кордон, а не передавати їх із рук в руки з причини неможливості вивозу улюбленців за межі України.

Гризуни, що розводяться у заводчиків в системі ВГО "ZOOСВІТ", є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття декоративних тварин в умовах неволі.

Всі тварини, отримані шляхом планомірного розведення, мають унікальні ідентифікаційні номери і документи про походження.

Незважаючи на всі труднощі, що нині постали перед нашою країною, ми прагнемо йти вперед.

Приєднуйтесь, друзі, адже разом ми сила!