Департамент арахнології

Департамент виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів павукоподібних (Araneae), що утримуються у неволі і зареєстрованих у ВГО «ZООСВІТ» та їх власників.

Утримання павуків в домашніх умовах стає дедалі популярнішим (наприклад, тарантул або павук-птахоїд), але необхідно пам'ятати, що не зважаючи на те, що тварини живуть в домашніх умовах, вони залишаються дикими тваринами. Також слід зауважити, що деякі види павукоподібних знаходяться під охороною Конвенції CITES.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники екзотичних павуків, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в розвитку даного напрямку в Україні, навчання культурі розведення і утримання павукоподібних в умовах неволі, маркування та ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Також звертаємося до власників розплідників і заводчиків павукоподібних, види яких перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Друзі, дуже важливо вести племінну роботу і відповідну документацію хоча б задля того, щоб майбутні власники павуків, народжених від Ваших павуків-плідників, мали змогу, при необхідності, подорожувати зі своїми улюбленцями за кордон, а не передавати їх із рук в руки з причини неможливості вивозу улюбленців за межі України.

Хочемо зауважити, що павукоподібні, що розводяться у заводчиків в системі ВГО "ZOOСВІТ", є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття екзотичних тварин в умовах неволі.

Всі тварини, отримані шляхом планомірного розведення, мають унікальні ідентифікаційні номери і документи про походження.

Незважаючи на всі труднощі, що нині постали перед нашою країною, ми прагнемо йти вперед.

Приєднуйтесь, друзі, адже разом ми сила!