Підрозділ лисиці
Департамент виконує координуючі функції в системі ВГО «ZOOСВІТ» відносно усіх видів родини псових, що утримуються у неволі і зареєстрованих у ВГО «ZООСВІТ» та їх власників.
На сьогодні в домашніх умовах утримується безліч різних тварин, в тому числі такі популярні тварини, як: лисиця звичайна (Vulpes vulpes), песець (Vulpes lagopus), лисиця фенек (Vulpes zerda) та ін.
Слід зазначити, що утримання в домашніх умовах цих тварин стає дедалі популярнішим, але необхідно пам'ятати, що не зважаючи на те, що тварини живуть в домашніх умовах, більшість з них є дикими тваринами. Проте, в процесі селекції і вивчення одомашнювання диких тварин виведені спеціальні "соціальні" види лисиць, яким потрібне спілкування з людиною.
Слід зауважити, що деякі види лисиць знаходяться під охороною Конвенції CITES (наприклад, лисиця фенек) або перебувають в Червоній книзі України (корсак - Vulpes corsac).
Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники усіх видів лисиць, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в розвитку даного напрямку в Україні, навчання культурі розведення і утримання лисиць в умовах неволі, маркування та ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.
Також звертаємося до власників розплідників і заводчиків лисиць, види яких перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).
Друзі, дуже важливо вести племінну роботу і відповідну документацію хоча б задля того, щоб майбутні власники тварин, народжених від Ваших тварин-плідників, мали змогу, при необхідності, подорожувати зі своїми улюбленцями за кордон, а не передавати їх із рук в руки з причини неможливості вивозу улюбленців за межі України.
Хочемо зазначити, що лисиці, що розводяться у заводчиків в системі ВГО "ZOOСВІТ", є спрямованою племінною діяльністю на збереження унікального різноманіття домашніх та екзотичних тварин в умовах неволі.
Всі тварини, отримані шляхом планомірного розведення, мають унікальні ідентифікаційні номери і документи про походження.
Незважаючи на всі труднощі, що нині постали перед нашою країною, ми прагнемо йти вперед.
Приєднуйтесь, друзі, адже разом ми сила!