ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЧЕМПІОНАТ ХВИЛЯСТИХ ПАПУГ
Преамбула
Виставки птахів є публічними заходами, стимулюючими племінну діяльність, метою яких є оцінка і популяризація декоративних і екзотичних птахів що містяться і розводяться в домашніх умовах.
Виставки проводяться на підставі п.3.2. і п.3.3. Статуту Всеукраїнської громадської організації "ZООСВІТ".
Це положення визначає порядок підготовки і проведення Чемпіонату України з виставкових та класичних хвилястих папужок.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Найвищим пріоритетом на усіх виставках є благополуччя птахів. На виставках будь-якого рангу усі птахи повинні знаходиться в клітинах відповідних розмірів.
2. Чемпіонат виставкових хвилястих папужок є головною виставкою підрозділу хвилястих папужок Департаменту орнітології ВГО «ZOOCBIT» та проводиться один раз на рік у місті Києві.
3. Чемпіонат проводиться тільки з попереднім записом та випуском каталогу всіх учасників. Реєстрація закінчується за тиждень до визначеної дати виставки. Птахи, що не внесені до каталогу, до участі у чемпіонаті не допускаються.
4. Попередньо готуються всі документи, які необхідні для організації роботи:
- бланки для опису
- дипломи (заповнюються заздалегідь, крім розділів: «бали», «титул»)
- бланки зведеного звіту виставкової бригади.
5. Оргкомітет залишає за собою право не приймати до участі будь-кого з охочих виставити птаха.
УЧАСНИКИ ТА РЕЄСТРАЦІЯ
1. Заявляючи птаха на виставку, власник своїм підписом на заявочному листі зобов'язується дотримуватися вимог цього Положення.
2. У виставці можуть брати участь виставкові хвилясті папужки, що мають маркування не роз’ємним кільцем і документи про походження визнані ВГО «ЗООСВІТ» та у віці від трьох місяців.
3. Реєстрація на виставку тільки попередня.
4. На виставці власник зобов’язаний мати документи про походження птаха та пройти ветеринарний огляд.
5. Власник птаха отримує номер, під яким його птах буде проходити експертизу. Номер має відповідати номеру за каталогом.
6. За відсутності птаха на експертизі з будь-яких причин, сплачені внески за реєстрацію не повертаються.
7. Забороняється здійснювати будь-які дії що можуть спричинити зміну природного виду птаха, окрім тих, що передбачені як підготовка до експертизи.
8. Під час експертизи власникам птахів-експонентів забороняється знаходитися поряд з суддєю чи клітинами, що проходять експертизу.
ВИМОГИ ДО СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПТАХІВ
1. У виставці можуть брати участь тільки клінічно здорові птахи, без явних ознак захворювань і фізичних недоліків.
2. Акредитований організаторами заходу ветеринарний лікар має право оглянути птаха і при необхідності взяти аналізи на дослідження.
ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ
1. Експерти керуються в своїй роботі діючими стандартами Всесвітньої організації любителів хвилястих папужок (WBO) і цим Положенням .
2. Експерт не має права проводити експертизу птахів, що належать йому, або членам його родини.
3. Суддя не може користуватися каталогом виставки до або під час суддівства.
4. За згодою експерта у виставкову бригаду можуть входити стажисти. Стажуватися у одного експерта можуть не більше 3-х стажистів, стажисти можуть поєднувати роботу асистента і секретаря.
5. Члени ВГО "ZООСВІТ" бажаючі стажуватися на заході, що проводиться, повинні заздалегідь подати заявку на ім'я керівника Департаменту орнітології.
6. На виставках ВГО "ZООСВІТ" суддя оглядає кожного птаха, робить його опис, присуджує бали і вибирає кращого.
7. Рішення експерта є остаточним та оскарженню не підлягає.
ЕКСПЕРТИЗА ПТАХІВ
1. Згідно класифікації Всесвітньої організації любителів хвилястих папужок (WBO), всі папужки поділяються на 10 основних різновидів (груп):
№ групи |
Назва групи |
Розширена інформація про групу, конкретизація |
01 |
Стандартні хвилясті папужки зеленого ряду /normal group green series |
Усі відтінки Зеленого Ряду ( Ясно-зелені, Темно-зелені, Сіро-зелені, Oливкові)
|
02 |
Стандартні хвилясті папужки синього ряду /normal group blue series |
Усі відтінки Синього Ряду ( Блакитні, Кобальтові, Фіолетові, Бузкові (сіро-сині), Фіолетові, Сірі)
|
03 |
Опалинові, Коричні і Опалино-коричні хвилясті папужки зеленого і синього ряду / opaline,cinnamon & opaline cinnamon groups green series & blue series |
Усі відтінки Зеленого та Синього рядів |
04 |
Хвилясті папужки лютино і альбіноси /Lutino & Albino group
|
|
05 |
Чубаті / The crested variety |
Усі типи Чубатих в усіх колірних варіаціях( з круглим чубом, напівкруглим чубом і чубом "пучком")
|
06 |
Спенгли хвилясті папужки зеленого і синього ряду /Spangle group |
Усі відтінки Зеленого та Синього рядів включаючи з подвійним чинником ( Ясно-зелені, Темно-зелені, Сіро-зелені, Oливковые, Блакитні, Кобальт, Фіолетові, Бузкові, Сірі і з подвійним чинником Жовті і Білі).
|
07 |
Строкаті хвилясті папужки зеленого і синього ряду / Pied group |
Усі відтінки Зеленого та Синього рядів, включаючи Опалинові, Коричні і Опалино-Коричні (Домінантні, зі Світлим Крутеневим Пір'ям та Голландські)
|
08 |
Жовтолиці хвилясті папужки / Yellowface group |
Усі відтінки Синього Ряду ( Жовтолиці I та II типу та Златолиці)
|
09 |
Рідкісні групи хвилястих папужок |
Усі забарвлення і відтінки що присутні у групах: Ясно-крилі/Clearwing; Рецесивні Строкаті/Recessive Pied; Темноокі/Dark-Eyed; Веселкові/Rainbow; Чистотілі/Clearbody; Аспідні/Slate(blue); |
10 |
Різноманітність інших забарвлень |
Будь-яка інша різноманітність, яку не було згадано вище. |
За наявності в групі менше ніж 5 птахів, групи можуть об'єднуватись. Рішення про об'єднання груп приймає організатор по закінченню реєстрації експонентів .
Птахи всіх забарвлень кожної групи проходять експертизу разом.
2. Самців та самиць оцінюють окремо. Птах може експонуватися лише в одній віковій категорії.
3. Для проведення експертизи птахів поділяють на наступні вікові категорії:
- ЮНІОРИ (від 3 до 10 місяців). Оцінюються птахи, яким на день проведення виставки виповнилось 3 місяці, але немає ще 10 місяців. Птахи з цього класу можуть претендувати на титули JWOG; JWIN UA; JBOВ; JBOS; JCH UA.
Кращі юніори (самець та самиця) беруть участь в конкурсі на звання «Кращий птах виставки».
- ДОРОСЛІ (від 10 місяців). Оцінюються птахи, яким на день проведення виставки виповнилось 10 місяців та один день. Птахи з цього класу можуть претендувати на титули WOG; WIN UA; BOB; ВОS; CH UA.
Кращі самець та самиця беруть участь в конкурсі на звання «Кращий птах виставки».
4. Титули, які можуть бути присуджені під час експертизи:
- JWOG (Junior winner of the group / Юний переможець групи) - присуджується кращим самцю та самиці з категорії ЮНІОРИ в кожній групі.
- WOG (Winner of the group / Переможець групи) - присуджується кращим самцю та самиці з категорії ДОРОСЛІ в кожній групі.
**Розподіл на групи відбувається при реєстрації на чемпіонат не менше 50 птахів відповідної вікової категорії.
- JWIN UA (Junior Ukrainian winner / Юний Всеукраїнський переможець) - присуджується кращим самцю та самиці з категорії ЮНІОРИ при порівнянні всіх переможців груп.
- WIN UA (Ukrainian winner / Всеукраїнський переможець) - присуджується кращим самцю та самиці з категорії ДОРОСЛІ при порівнянні всіх переможців груп.
- JCH UA (Junior Champion of Ukraine / Юний Чемпіон України) - присуджується винятково на розсуд експерта птахам з категорії ЮНІОРИ, які набрали при експертизі не менше 91-го балів.
- CH UA (Champion of Ukraine / Чемпіон України) - присуджується винятково на розсуд експерта птахам з категорії ДОРОСЛІ (крім птахів, що вже є Чемпіонами України), які набрали при експертизі не менше 91-ти балів.
- BIS (Best in Show / Кращий птах виставки) - присуджується при порівнянні кращих дорослих самця та самиці та кращих юніорів - самця та самиці.
***Чемпіонат з класичного хвилястого папужки проводиться відповідно.
5. Уся необхідна для роботи документація має бути підготовлена заздалегідь і знаходитися у секретаря виставкової бригади.
6. До складу виставкової бригади входять: секретар по роботі з експертом, стажисти (не більше 3-х стажистів) і, при необхідності, перекладач.
7. Виставкова бригада працює за вказівкою експерта і повинна забезпечувати організацію і виконання усіх необхідних робіт. У дипломах, сертифікатах, виставкових відомостях необхідно обов'язково проставляти номер за каталогом, бали, титули, які суддя особисто підписує. Інформацію в звіт експерта про роботу та знання членів бригади суддя вносить власноручно.
8. Під час експертизи забороняється дратувати птахів своїми діями, знижувати можливості останніх.
9. Учасника виставки можна дискваліфікувати, якщо він:
- заважає порядку проведення виставки;
- не дотримується виставкового положення;
- намагається вплинути на рішення експерта;
- неетично поводиться по відношенню до експерта або інших учасників виставки.
ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСІВ
1. Для реєстрації птахів на конкурси пар і розплідників необхідно заповнити заявочні листи для кожного конкурсу окремо. Усі конкурси проводяться по закінченню основної експертизи.
2. В усіх конкурсах можуть брати участь лише птахи, внесені в каталог виставки, що заздалегідь були записані на конкурс і експонувалися на цій виставці.
3. Умови участі у конкурсах:
- конкурс розплідників - беруть участь 3-5 птахів, народжені в одному розпліднику, такі, що мають один реєстраційний номер розплідника. Підтвердженням є маркувальні кільця;
- у конкурсі пар - беруть участь 2 птаха: самець і самиця, що належать одному власникові.
Переможці конкурсів нагороджуються відповідними пам'ятними розетками.