Як правильно придбати собі екзотичного улюбленця

Крім традиційних домашніх тварин, сьогодні все більш популярними є незвичайні екзотичні улюбленці. В нашій країні різноманітність диких тварин, що утримуються в умовах неволі, сьогодні досить велика.

Необхідно пам'ятати, що не зважаючи на те, що тварини живуть в домашніх умовах, більшість з них ​є дикими тваринами (виняток становлять коти, собаки, одомашнені шиншили, морські свинки, хом'яки та ін.).

Можливо, потенційні власники тварин або птахів і не замислюються над тим, що види їх майбутніх улюбленців перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення та їх переміщення через митну зону України можливе виключно за наявності відповідних дозволів Адміністративних органів CITES.

Тому купуючи собі екзотичну тварину або птаха, необхідно в першу чергу звернути увагу на наявність документації, що є невід'ємною частиною зразка СІТЕС, в тому числі і на дозвіл CITES, який є офіційним документом, виданим державним Адміністративним органом відповідної країни і дозволяє ввіз/вивіз з країни зразка СІТЕС, що перебуває під захистом Конвенції CITES.

У разі ж якщо тварина або птах є зразком CITES або перебуває в Червоній книзі України, в такому випадку продавець зобов'язаний надати покупцеві документ, що засвідчує законність набуття тварини чи птаха у власність або вилучення з дикої природи.

 

Радник керівника ВГО "ZООСВІТ" з юридичних питань

Арзамасцева Н.О.

e-mail: lawyer@zoosvit.org.ua