Транспортувальні бокси для птахів за правилами Live Animals Regulations IATA

Основні вимоги до виготовлення транспортувальних боксів для транспортування птахів і тварин вказані в правилах Live Animals Regulations IATA.

У цій статті приведені конкретні приклади для перевезення великих і середніх папуг, з урахуванням наведеного в правилах прикладу та світлинами транспортувальних боксів, виготовлених за вимогами IATA.

Точних вимог щодо розмірів транспортувальних боксів в правилах IATA не наводиться. В прикладі Правил вказана довжина боксу 30 см. по дну і 23 см. по верху, по ширині вказано, що посадочне місце на жердинці на одного птаха повинно бути по ширині не менш ніж 8 см. (або 10 см. по площі дна). Висота не зазначена взагалі.

Аналізуючи вищевказані Правила і прийнявши до уваги загальну інформацію щодо боксів для птахів, ми встановили розміри з запасом, які не суперечать вимогам IATA. Розміри вказані більше, ніж за вимогами.

Каркас:

- товщина дерев'яних рейок каркаса - 2 см. х 4 см.;

Стіни:

- мінімальна товщина стінок - 0.6 см.;

- товщина дна - не менш ніж 1,2 см.;

Решітка фронтальна:

- товщина прутів - не менш ніж 2 мм.;

- розмір клітинок - не більш ніж 2,5 см. х 2,5 см.;

Інтер'єр:

- жердини, не менш ніж 8 -10 см. довжиною на птаха;

- вентиляційні отвори з трьох сторін контейнера на відстані 5 см. один від одного;

- діаметр вентиляційних отворів - 2,5 см.;

- контейнер для їжі;

- контейнер для води.

Необхідно подбати з приводу встановлення поїлки - у вимогах є тільки загальний опис без конкретних прикладів. Написано, що заборонено використовувати металеві миски в якості поїлки. Поїлка повинна бути доступна для поповнення води в дорозі, а також мати бортики, для запобігання вихлюпування води, і вузький отвір, такий що птах може пити і не може купатися. Прикладів у вигляді картинок в правилах немає, тому найчастіше поїлки в бокси ставлять як на фото нижче.

Для середніх і дрібних птахів, привчених пити воду з поїлок у вигляді колби, встановлюють поїлки як на світлині нижче.

Крім того, у вимогах зазначена обов'язкова наявність шторки (з метою зменшення кількості світла, що потрапляє всередину боксу), тому над і під решіткою з зовнішньої сторони, зазвичай, або натягують два дроти і в них протягують шторку з тканини, або закріплюють тканину на даху боксу на скоби, або з зовнішнього боку кріплять дрібну металеву сітку.

Додатково наводимо приклади транспортувальних боксів з утеплювачем для великих і середніх папуг.

Бажаємо комфортної і безпечної подорожі вам і вашим птахам!

 

 

Радник керівника ВГО "ZООСВІТ" з юридичних питань

Арзамасцева Н.О.

e-mail: lawyer@zoosvit.org.ua