Суринамські жовтолобі амазони - хто вони?

В даній статті висвітлені деякі особливості утримання та розведення Суринамських жовтолобих амазонів в умовах неволі.

Суринамські жовтолобі амазони (лат. Amazona ochrocephala) - це унікальні великі папуги, які заворожують своїм яскравим і неповторним забарвленням, грацією, інтелектом, кмітливістю, здібностями до наслідування різних звуків і навіть своїми гучними природними піснями. Це дуже рухливі, грайливі і життєрадісні птахи, які здатні дивним чином на все життя завоювати людське серце.

Разом з тим хотілося б відзначити, що амазони досить гучні і активні папуги. Вони мають сильний голос і палкий темперамент. У сформованій парі амазони проявляють підвищену активність особливо вранці і ввечері, а також кричать голосніше і частіше, ніж зазвичай, таким чином оголошуючи межі своєї території. В домашніх умовах ці звуки багатьом можуть здатися дратівливими, але це частина їхньої природи і бажаючому завести амазонів доведеться з цим змиритися.

У наш час квартирні умови утримання птахів є найбільш поширеними, тому варто звернути увагу на те, що утримання папуг в умовах неволі досить сильно відрізняється від умов їх життя в природі.

В природних умовах існування більшу частину часу птахи постійно перебувають в русі, літають на великі відстані розшукуючи собі їжу, перелітають з дерева на дерево, стрибають по гілках, бігають по землі - і весь цей час знаходяться під сонячними променями.

В умовах неволі птахи обмежені як в русі, так і в отриманні необхідної їм кількості прямого сонячного світла, а точніше, ультрафіолетової частини його спектра, яку не пропускають вікна наших будинків і квартир.

Тим часом, ультрафіолет дуже важливий як для психологічного комфорту птахів, так і для їх здоров'я. Отже, якщо птахи живуть в закритому приміщенні, то в обов'язковому порядку потрібно ставити спеціальні лампи для птахів, які працюють в ультрафіолетовому спектрі, що дуже важливо для комфортного існування птахів в квартирних умовах.

Отримання птахами достатньої кількості ультрафіолету покращує їх самопочуття, а також підвищує їх активність та життєвий потенціал.

Додатково хотілося б зазначити, що при отриманні птахами необхідної кількості ультрафіолету, в їх організмі виробляється вітамін D, який є необхідним для засвоєння кальцію, який у свою чергу є будівельним матеріалом кісткової тканини, дзьоба і пір’я.

Як і всі великі папуги, амазони досить вимогливі до умов утримання, тому також важливим фактором здорового життя птахів в умовах неволі є фізична активність, а саме можливість рухатися і літати. Звичайно, неможливо в квартирних умовах створити широкі можливості для фізичних вправ і польотів нарівні з природними умовами, але як мінімум в розпорядженні птахів повинна бути окрема кімната та ігрова зона, де вони матимуть змогу розправити крила і зайнятися своїми справами на волі поза межами вольєра. Додатково як у вольєрі, так і на ігрових зонах повинні бути присутніми натуральні жердини з корою для можливості сточування птахами дзьобів і кігтів, а також поїдання кори і деревини.

Необхідно приділити особливу увагу раціону птахів, який впродовж цілого року повинен бути збалансованим і різноманітним, з огляду на специфіку кожного сезону годування.

Це буде запорукою їхнього здоров'я, а також обов'язковою і необхідною умовою для підтримання природного належного тонусу птахів упродовж всього року.

Я рекомендую годувати папуг пророщеним зерном, зеленню, великою кількістю різних фруктів, овочів, корінням, горіхами та ягодами, при чому цей раціон слід підтримувати упродовж усього року і з урахуванням сезонності регулювати кількість і періодичність в складі корму тих чи інших продуктів. Це дозволить збалансувати і урізноманітнити вітамінний склад харчування птахів в міжсезоння.

Важливо пам'ятати, у разі якщо корм покривається пліснявою, його категорично не можна давати птахам, так як існує величезний ризик зараження птахів різними грибковими інфекціями, в тому числі пліснявими грибами роду Aspergillus.

Свіжі гілки в обов'язковому порядку повинні бути частиною щоденного раціону папуг. Гілковий корм повинен завжди бути у вільному доступі: підходять практично всі види дерев, як плодові, листяні, так і різні хвойні породи.

Самі по собі гілки не становлять поживної цінності, однак зі свіжих гілок папуги отримують додаткові мікроелементи і клітковину, що забезпечує нормальну роботу системи травлення птахів.

Додатково в раціоні папуг повинні бути присутніми природні адсорбенти для можливості очищення організму від різних токсинів, а саме: м'яка деревина, глина, деревне вугілля. Як доповнення можна давати птахам різні плоди і суцвіття дерев, а також шишки, жолуді, каштани, мох, лишайник, сушені ягоди і сухофрукти, мед, стільники і ще багато всього іншого. 

Утримувати в умовах неволі здорових в усіх розуміннях екзотичних птахів - це трудомісткий і фінансово затратний процес, що вимагає від власника вкладення великої кількості не тільки фінансів, але й часу і сил. 

Тому, для того, щоб мінімізувати вплив стресових чинників на птахів і зберегти їх здоров'я, потенційному власнику папуг необхідно усвідомлювати, що він купує собі не іграшку, а членів сім'ї з певними вимогами до раціону харчування, місця проживання та розпорядку дня.

Також слід враховувати, що кожен птах, як і людина, є особистістю із сформованим характером, потребами та поглядами на навколишній світ, що не завжди може збігатися з думкою і звичками людини. Тому в разі будь-яких непорозумінь і розбіжностей, рекомендую з птахами в усьому знаходити компроміс, власне як і з людьми. І тоді у вас буде взаєморозуміння у всьому.

Що потрібно знати про розведення жовтолобих амазонів >>>>>

З повагою, Арзамасцева Ніна