Що таке зразок CITES

Зразок CITES - будь-яка тварина, птах або рослина, додана у відповідний в додаток CITES, жива або мертва, або будь-яка легко розпізнавана її частина, або похідне (дериват), в тому числі ті, які по документах, пакувальному ярлику або маркуванні, або за іншими ознаками є або можуть бути частинами або похідними (дериватами) тварини, птаха або рослини.

  • I Додаток CITES включає види тварин, птахів і рослин, що перебувають під загрозою зникнення. Експорт, реекспорт та імпорт таких видів в комерційних цілях заборонені, за винятком примірників, що є другим поколінням при розведенні тварин в розплідниках (включаючи зоопарки), зареєстрованих в установленому порядку Секретаріатом CITES. Для вивозу за кордон зразків I Додатку необхідне отримання як експортного, так і імпортного дозволу CITES.

  • II Додаток CITES включає види, які в даний час (хоча і не обов'язково) перебувають під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою, якщо торгівля зразками таких видів не буде строго регулюватися з метою уникнення такого використання, що є несумісним з їхнім виживанням. Для вивозу за кордон зразків II Додатку необхідне отримання експортного дозволу CITES.

  • III Додаток CITES включає види, які за визначенням будь-якої Сторони підлягають регулюванню в межах її юрисдикції з метою попередження чи обмеження експлуатації та щодо яких існує необхідність співробітництва інших Сторін в контролі за торгівлею. Для вивозу за кордон зразків III Додатку необхідно отримання сертифікату про походження.

В Україні Адміністративним органом CITES є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, яке видає дозволи і сертифікати CITES на зразки всіх видів тварин, птахів і рослин, що включені в Додатки CITES.

Дозволені терміни для вивозу зразків CITES >>>>>

Види тварин і птахів, що не охороняються Конвенцією CITES (перелік не є вичерпним) >>>>>

 

Радник керівника ВГО "ZООСВІТ" з юридичних питань

Арзамасцева Н.О.

e-mail: lawyer@zoosvit.org.ua