15.05.2020

Шановні власники папуг, якщо ви вивозите свого улюбленця до країн Європейського союзу, хочемо звернути вашу увагу на те, що згідно Рішення Європейської комісії від 22 грудня 2006 року № 2007/25 / ЄC птах, що вивозиться до країн Європейського союзу, має бути досліджений на пташиний грип H5N1.

Відповідно до Керівництва МЕБ по діагностичних тестах і вакцинах для наземних тварин для досліджень на антиген або геном H5N1 (пташиний грип типу А) в домашніх птахів необхідно відібрати два зразка: ротоглотковий (змив із зіву) і клоачний (змив з клоаки), а також здати два окремих аналіза. Наявності одного з цих аналізів не достатньо.

У звіті про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу має бути зазначено, що в лабораторії досліджені зразки змивів з клоаки та зіву папуги. Хочемо зазначити, що результати випробувань у звіті щодо однієї особини можуть бути зазначені як в одному рядку, так і в двох окремих рядках документу.

Будьте уважні! Для успішного і безперешкодного перетину кордону, а також уникнення серйозних проблем при проходженні митного та ветеринарного контролю ретельно перевіряйте усі документи на ваших улюбленців до поїздки за кордон.